Menu
Stručný prehľad Office 365

Stručný prehľad Office 365

Mnohí z Vás si žu možno položili otázku, čo vlastne dostaneme ak si zakúpime Office 365? Niekedy nie je celkom jasné, čo všetko skrýva Vaša licencia Office 365, aké produkty sa za týmto názvom skrývajú a ako ich môžete využiť. Preto sme pre Vás pripravili tento stručný prehľad. Verím že Vám pomôže sa zorientovať. V príapade, že máte viac otázok, neváhajte nás kontaktovať, alebo reagovať priamo na tento článok.

Prehľad toho, čo Office 365 obsahuje:

Samozrejme v ideálnom prípade by ste si mali nájsť dostatok času a preštudovať si, čo všetko obsahuje Office 365. Vieme že v každodennom kolotoči povinností niekedy nie je možné.
Aby sme Vám pomohli sa zorientovať, pripravili sme pre Vás prehľadnú grafickú nápovedu k Office 365.
Nevyrieši všetky vaše otázky ohľadne Office 365, ale odhalí vám silné nástroje, o ktorých ste ani nevedeli, že sú k dispozícii.

office365

Z akých nástrojov pozostáva Office 365?

Aj napriek tomu, že viete z akých aplikácií pozostáva Office 365, niektoré z nich môžu skrývať zopár tajomstiev. Poďme sa na nich teda pozrieť bližšie.

Office Graph

Office Graph spája aktivity vykonané rôznymi osobami v každej aplikácií Office 365 a ide ešte o krok ďalej tým, že sa z toho učí. Delve je aplikácia, ktorá vyhodnocuje informácie z Office Graph a napríklad predpokladá aké dokumenty budete hľadať predtým ako ich vôbec začnete hľadať.
Prípadne môžete ísť ešte ďalej a použiť Office Graph na vytváranie vlastných aplikácií, alebo si vytvoriť iný pohľad na náš digitálny pracovný priestor ako celok. Napríklad Vaše „Naposledy použité dokumenty“ môžu byť dostupné nie len cez Váš Share Point, ale aj vo všetkých aplikáciách Office balíka.

Office 365 Skupiny (alebo Outlook Groups)

Pripomínajú trošku staré bezpečnostné skupiny (security groups), sú ale omnoho výkonnejšie a lepšie prepojené medzi sebou. Office 365 Groups je cesta zoskupovania osôb do viacerých logických štruktúr, skoro ako rôzne iné skupiny ktoré ste používali doteraz, ale rozdiel je v tom ako sú integrované do Office 365. Ako náhle je skupina vytvorená, jednotlivé produkty z balíka Office 365 majú automaticky pridelené potrebné atribúty skupiny podľa toho čo dáva najväčší zmysel.
Rozotnáva, že nie každý vo vašej organizácií pracuje rovnako a že každý tím alebo projekt potrebuje iný produkt. Ak vytvoríte skupinu, produkty jej budú pridelené podľa definovaných atribútov. Touto cestou môže tím rozhodnúť podľa vlastných potrieb čo potrebujú pre svoju prácu. Môžu začať napríklad s Outlook kalendárom a Yammer aplikáciou, prípadne implementovať Planner . Kombinácií je neúrekom a hlavné benefity sú, že všetky tieto aplikácie sú prepojené so skupinami.

Balík Office

S Office aplikáciami ste už oboznámený. Otvoriť a editovať dokumenty, na ktorých chcete pracovať. Väčšina* Office 365 plánov už obsahuje Office klientov. (aplikácie pre „offline“ použitie tak, ako ste boli zvyknutí doteraz.

Outlook (Exchange Online)

Nepotrebuje žiedne dodatočné predstavenie,  ale ako budeme postupovať ďalej, budemem musieť rozdeliť funkcionalitu Mail a Kalendár.

SharePoint

Úžasná a komplexná platforma, na ktorej môžete stavať čo potrebujete pre prácu s vaším obsahom. Vo všeobecnosti sa používa táto plafroma na budovanie intranetu, extranetu a kolaboráciu medzi timovými strankami pre inteligentnejšiu spoluprácu. Obsahuje „workflows“ teda automatizované pracovné postupy a veľa ďalších funkcionalít, ktoré sú vynikajúce pre plánované ECM (enterprise content management) nasadenia.

OneNote

Renomovaná poznámková aplikácia, ktorá umožňuje kolaboratívnu prácu tímu.

Skype pre biznis

Pôvodne nazývaný Lync, je aplikácia pre priamu komunikáciu (písanie, audio/video). Je skvelá pre Power Point prezentácie ľuďom, ktorý niesu s vami v jednej miestnosti, pre online mítimgy a pravidelné telefonáty. Nedávno bola pridaná ďalšia funkcionalita Broadcast-u, ktorá umožňuje zúčastneným (až do 10 000) sledovať zdielaný obsah.

OneDrive pre biznis

Miesto kde pristupujú osoby pre spoluprácu s ich súbormy. OneDrive pre biznis obsahuje vlastnú dokumentovú knižnicu pre ukladanie vlastných dokumentov  ako známe „Moje dokumenty“. Taktiež umožňuje vidieť posledné dokumenty celej pracovenj skupiny z jedného miesta. Nakoniec obsahuje taktiež dokumenty, ktoré su synchronizované a dostupne offline čo umožňuje pracovať s dokumentami a v čase, kedy nemáte pripojenie do siete.

Yammer

Ide o celofiremnú sociálnu sieť, ktorá napomáha vášmu biznisu otvorenou komunikáciou. Dovoľuje vám vytvárať skupiny a v nich konverzácie.

Delve

Postavená na Office Graph, je využiteľná pre Osobné vyhľadávanie a rozoznávanie obsahu pre osoby používajúce Office 365. Obsahuje profily ľudí a informácie ako napríklad organizačná štruktúra. Používa Office Graph a automatické učenie pre rozonvanie a pre zobrazenie obsahu kartovou formou. Dovoľuje Vám ich zoskupovať do násteniek. Delve je taktiež nový Office 365 blogovaci nástroj poskytujúci osobám ľahko použiteľný nástroj pre zdieľanie informácií.

Power BI

Jednoduchá cesta ako prepojiť vaše dáta a vytvoriť kreatívne a prehľadné informatívne tabule. Či už máte informácie uložené v SQL, Share Pointe alebo dokonca v exceli, Power BI vám umožní vidieť viac z nich.

Planner

Kartový task manažér, Planner vám umožní organizovať vaše úlohy do kariet a zobraziť ich aktuálny stav a postup pohybom z ľava do prava do vhodných stĺpcov. Napríklad, máte stĺpec nazvaný „To-Do“, „Pracujem na tom“, „Blokované“ a „Hotové“. Potom môžte prepojiť jednotlivý obsah medzi nimi podľa vaších potrieb ako aj zadať jednotlivé úlohy konkrétnim osobám. Následne ich viete presúvať z jednotlivých stĺpcov „To-Do“ do „Hotové“ podľa potreby a aktuálneho stavu úlohy.

Power Aplikácie

Nie su priamo súčasťou Office 365, ale hrajú dôležitú úlohu. Power aplikácie vám pomáhajú vytvárať automatizované pracovné postupy pre obsah uložený v rôznych dátových zdrojoch ako Share Point a OneDrive pre biznis. Umožňujú vám vytvárať aj mobilné aplikácie, ktoré ľahko komunikujú so Share Pointom a inými Office 365 aplikáciami.

Video Portál

Miesto pre ukladanie video obsahu a automatické zdieľanie tohto obsahu v rôznych zariadenia a internetových prehliadačoch. Video portál využíva Azure Media Services aby za vás spravil všetkú ťažkú prácu. Všetko čo potrebujete je vytvoriť kanály pre upload vaších videí. Mobilná aplikácia vám umožní nahrávať a posielať videá priamo do správnych kanálov.

Kalendar

Outlook kalendár vám umožní organizovať stretnutia a mítingy.

Facebook Twitter Google+ Pinterest
(1 Hlasovať)

Súvisiace položky (podľa značky)

×
×

Log in